Koulujen väliset 2019

L Ä H T Ö L I S T A

© Ski Jyväskylä

Kilpailun sarjat: T3; P3; T4; P4; T5; P5; T6; P6; LV; T7; P7; T8-9; P8-9


T3 Tytöt 3. lk 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.00.20            T3           2  Ella Roimela            Keski-Palokka
10.00.40            T3           3  Susanna Punnala         Tikkakosken koulu
10.01.00            T3           4  Neea Kärkkäinen         Liinalammin koulu
10.01.20            T3           5  Ilona Laitala           Huhtasuon koulu
10.01.40            T3           6  Amalia Hietaniemi       Tikkakosken koulu
10.02.00            T3           7  Viivi Tikka             Kuokkalan koulu
10.02.20            T3           8  Peppi Sahavirta         Tikkakosken koulu
10.02.40            T3           9  Emilia Tiilikainen      Jokelan koulu
10.03.00            T3          10  Ilona Kovalainen        Liinalammin koulu
10.03.20            T3          11  Pinjasisko Isoaho       Jyskän koulu
10.03.40            T3          12  Sofia Nykky             Keltinmäki
10.04.00            T3          13  Maisa Mikkola           Palokka
10.04.20            T3          14  Elsa Pääkkönen          Keljonkankaan koulu
10.04.40            T3          15  Venla Vienola           Kristillinen koulu
10.05.00            T3          16  Elsa Flyktman           Palokka
10.05.20            T3          17  Venla Salminen          Kortepohja
10.05.40            T3          18  Ilona Avikainen         Keski-Palokka
10.06.00            T3          19  Miida Kurttila          Jyskän koulu
10.06.20            T3          20  Pihla Ohtonen           Keljonkankaan koulu
10.06.40            T3          21  Maria Paavola           Keltinmäki
10.07.00            T3          22  Vilma Seppälä           Tikka
10.07.20            T3          23  Emma Penttinen          Kypärämäen koulu
10.07.40            T3          24  Nella Kolmonen          Keljonkankaan koulu
10.08.00            T3          25  Lumi Juuti              Keski-Palokka
10.08.20            T3          26  Peppi Mehto             Jyskän koulu
10.08.40            T3          27  Milla Närhi             Huhtasuon koulu
Sarjaluettelo

P3 Pojat 3. lk 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.10.00            P3          31  Eero Patrikainen        Halssila
10.10.20            P3          32  Iivari Luukas           Keljonkankaan koulu
10.10.40            P3          33  Eelis Kauppinen         Jokelan koulu
10.11.00            P3          34  Jaakko Ranta-Korpi      Keljonkankaan koulu
10.11.20            P3          35  Patrik Parhiala         Puuppolan koulu
10.11.40            P3          36  Aape Kurkela            Vaajakummun koulu
10.12.00            P3          37  Kalle Pietarila         Tikkakosken koulu
10.12.20            P3          38  Nuutti Saltevo          Kypärämäen koulu
10.12.40            P3          39  Aatos Leppänen          Tikka
10.13.00            P3          40  Jimi Hokkanen           Palokka
10.13.20            P3          41  Jere Inkinen            Mankolan koulu
10.13.40            P3          42  Mikael Wilkman          Jyskän koulu
10.14.00            P3          43  Ville Rajala            Tikkakosken koulu
10.14.20            P3          44  Lauri Vaaraniemi        Liinalammin koulu
10.14.40            P3          45  Miska Vänttinen         Jyskän koulu
10.15.00            P3          46  Elmeri Hyytinen         Palokka
10.15.20            P3          47  Mika Laiho              Kypärämäen koulu
10.15.40            P3          48  Antto Kinnunen          Tikka
10.16.00            P3          49  Evert Kaisto            Huhtasuon koulu
10.16.20            P3          50  Leevi Aitto-Oja         Tikkakosken koulu
10.16.40            P3          51  Santeri Manninen        Keski-Palokka
10.17.00            P3          52  Eemeli Kemiläinen       Liinalammin koulu
10.17.20            P3          53  Milo Koivu              Lohikosken koulu
10.17.40            P3          54  Edvin Fager             Halssila
10.18.00            P3          55  Sisu Pekkarinen         Kuokkalan koulu
10.18.20            P3          56  Seeti Pusaaniemi        Keltinmäki
10.18.40            P3          57  Joel Huovinen           Kilpinen
10.19.00            P3          58  Aaro Moilanen           Huhtasuon koulu
10.19.20            P3          59  Heikki Pitkänen         Kortepohja
10.19.40            P3          60  Aapo Aarnilehto         Janakka
10.20.00            P3          61  Valtteri Hirvonen       Liinalammin koulu
10.20.20            P3          62  Erkka Heinonen          Jokelan koulu
10.20.40            P3          63  Eino Kokko              Kypärämäen koulu
10.21.00            P3          64  Eemeli Suutari          Keltinmäki
10.21.20            P3          65  Liinus Iivarin          Janakka
10.21.40            P3          66  Eetu Hämäläinen         Vaajakummun koulu
10.22.00            P3          67  Alpo Alhonen            Jokelan koulu
10.22.20            P3          68  Rasmus Hiekkanen        Keltinmäki
10.22.40            P3          69  Veeti Hakala            Puuppolan koulu
10.23.00            P3          70  Alvar Stjernvall        Keski-Palokka
10.23.20            P3          71  Alvar Helle             Kuokkalan koulu
10.23.40            P3          72  Noa Rosti               Kortepohja
10.24.00            P3          73  Toivo Peltola           Halssila
10.24.20            P3          74  Vilian Ruuska           Vaajakummun koulu
10.24.40            P3          75  Samuel Liukkonen        Keljonkankaan koulu
10.25.00            P3          76  Paavo Rutanen           Keski-Palokka
10.25.20            P3          77  Jonas Hakamäki          Kortepohja
10.25.40            P3          78  Patrik Pitkänen         Mankolan koulu
10.26.00            P3          79  Jose Koski              Palokka
10.26.20            P3          80  Roope Pitkänen          Jyskän koulu
10.26.40            P3          81  Tatu Runtuvuori         Mankolan koulu
10.27.00            P3          82  Tuukka Toikkanen        Huhtasuon koulu
10.27.20            P3          83  Otto Rainio             Janakka
Sarjaluettelo

T4 Tytöt 4. lk 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.28.40            T4          87  Siiri Koskinen          Kypärämäen koulu
10.29.00            T4          88  Inka Hämäläinen         Puuppolan koulu
10.29.20            T4          89  Olivia Ojala            Halssila
10.29.40            T4          90  Enna Koittola           Tikkakosken koulu
10.30.00            T4          91  Oona Pakarinen          Liinalammin koulu
10.30.20            T4          92  Milja Leppänen          Tikkakosken koulu
10.30.40            T4          93  Eerika Munter           Keljonkankaan koulu
10.31.00            T4          94  Iina Kellokoski         Keltinmäki
10.31.20            T4          95  Milja Tarvainen         Kypärämäen koulu
10.31.40            T4          96  Lyydia Lahtinen         Tikkakosken koulu
10.32.00            T4          97  Ronja Kulve             Keljonkankaan koulu
10.32.20            T4          98  Elle Väisänen           Keski-Palokka
10.32.40            T4          99  Iida Hakkarainen        Keljonkankaan koulu
10.33.00            T4         100  Solja Nuijamaa          Liinalammin koulu
10.33.20            T4         101  Miira Kaarnakoski       Jokelan koulu
10.33.40            T4         102  Neela Nyman             Vaajakummun koulu
10.34.00            T4         103  Sara Raitanen           Jyskän koulu
10.34.20            T4         104  Esteri Muhonen          Halssila
10.34.40            T4         105  Olivia Hiekkanen        Kortepohja
10.35.00            T4         106  Siiri Virtanen          Vesangan koulu
10.35.20            T4         107  Tytti Teräväinen        Keski-Palokka
10.35.40            T4         108  Ava Ahonen              Kypärämäen koulu
10.36.00            T4         109  Jade Rentola            Puuppolan koulu
10.36.20            T4         110  Anna Toikkanen          Vaajakummun koulu
10.36.40            T4         111  Olivia Puranen          Keski-Palokka
10.37.00            T4         112  Laura Ranta             Puuppolan koulu
10.37.20            T4         113  Tara Pitkänen           Jokelan koulu
10.37.40            T4         114  Veera Huhtanen          Halssila
10.38.00            T4         115  Hilla Seppänen          Kristillinen koulu
10.38.20            T4         116  Beata Eskelinen         Vesangan koulu
10.38.40            T4         117  Venla Tiilikainen       Keltinmäki
Sarjaluettelo

P4 Pojat 4. lk 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.40.00            P4         121  Vili Niskanen           Keljonkankaan koulu
10.40.20            P4         122  Eeli Harjula            Jyskän koulu
10.40.40            P4         123  Jimi Kinnunen           Puuppolan koulu
10.41.00            P4         124  Onni Silvennoinen       Vesangan koulu
10.41.20            P4         125  Niilo Seppänen          Jyskän koulu
10.41.40            P4         126  Heikki Mikkola          Tikkakosken koulu
10.42.00            P4         127  Eino Häkkinen           Halssila
10.42.20            P4         128  Niilo Kunttu            Keljonkankaan koulu
10.42.40            P4         129  Joel Myllyntaus         Kypärämäen koulu
10.43.00            P4         130  Lauri Suutarinen        Halssila
10.43.20            P4         131  Eeti Lahti              Jokelan koulu
10.43.40            P4         132  Jesse Peltonen          Huhtasuon koulu
10.44.00            P4         133  Anton Solismaa          Kypärämäen koulu
10.44.20            P4         134  Joel Aho                Tikkakosken koulu
10.44.40            P4         135  Olli Huttunen           Palokka
10.45.00            P4         136  Vilho Hietala           Huhtasuon koulu
10.45.20            P4         137  Voitto Moisio           Lohikosken koulu
10.45.40            P4         138  Rasmus Heikkinen        Kuokkalan koulu
10.46.00            P4         139  Urho Polson             Jokelan koulu
10.46.20            P4         140  Niilo Riutta            Keski-Palokka
10.46.40            P4         141  Miko Pitkänen           Keltinmäki
10.47.00            P4         142  Akseli Juurikkamäki     Lohikosken koulu
10.47.20            P4         143  Juhana Laurila          Puuppolan koulu
10.47.40            P4         144  Veikka Berg             Vaajakummun koulu
10.48.00            P4         145  Tomas Vertala           Keski-Palokka
10.48.20            P4         146  Jaakko Laitinen         Keljonkankaan koulu
10.48.40            P4         147  Aleksi Kallio           Keski-Palokka
10.49.00            P4         148  Akseli Keränen          Keltinmäki
10.49.20            P4         149  Leevi Antila            Janakka
10.49.40            P4         150  Veeti Kalajo            Kypärämäen koulu
10.50.00            P4         151  Aapeli Lahti-Nuuttila   Halssila
10.50.20            P4         152  Rene Savolainen         Jyskän koulu
10.50.40            P4         153  Aarne Moisio            Lohikosken koulu
10.51.00            P4         154  Akseli Suutari          Keltinmäki
10.51.20            P4         155  Niku Immonen            Huhtasuon koulu
10.51.40            P4         156  Rene Honko              Vaajakummun koulu
10.52.00            P4         157  Vertti Poikonen         Tikkakosken koulu
10.52.20            P4         158  Joosua Virtanen         Vesangan koulu
Sarjaluettelo

T5 Tytöt 5. lk 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.53.00            T5         160  Amelia Liimatainen      Vaajakosken koulu
10.53.20            T5         161  Emma Hietala            Vaajakosken koulu
10.53.40            T5         162  Siiri Nykänen           Keljonkankaan koulu
10.54.00            T5         163  Moona Reijas            Kristillinen koulu
10.54.20            T5         164  Siiri Meijanen          Puuppolan koulu
10.54.40            T5         165  Kerttu Kuja-Halkola     Tikkakosken koulu
10.55.00            T5         166  Minja Raatikainen       Keljonkankaan koulu
10.55.20            T5         167  Emilia Kallio           Vesangan koulu
10.55.40            T5         168  Peppilotta Isoaho       Jyskän koulu
10.56.00            T5         169  Salla Häkkinen          Halssila
10.56.20            T5         170  Iida Etula              Huhtasuon koulu
10.56.40            T5         171  Liina Taskinen          Puuppolan koulu
10.57.00            T5         172  Hilla Saltevo           Kypärämäen koulu
10.57.20            T5         173  Lucia Alakärppä         Huhtasuon koulu
10.57.40            T5         174  Auroora Pietarila       Tikkakosken koulu
10.58.00            T5         175  Melina Vertala          Keski-Palokka
10.58.20            T5         176  Silja Rauhaniemi        Puuppolan koulu
10.58.40            T5         177  Helmiina Hynynen        Kortepohja
10.59.00            T5         178  Salla Taipale           Puuppolan koulu
10.59.20            T5         179  Helmi Vilhunen          Lohikosken koulu
10.59.40            T5         180  Aini Soanvaara          Keljonkankaan koulu
11.00.00            T5         181  Kerttu Raeniemi         Tikkakosken koulu
11.00.20            T5         182  Sanni Muhonen           Halssila
Sarjaluettelo

P5 Pojat 5. lk 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.01.40            P5         186  Rasmus Danska           Tikka
11.02.00            P5         187  Valtteri Paksuniemi     Jyskän koulu
11.02.20            P5         188  Miika Sorvari           Jokelan koulu
11.02.40            P5         189  Aaro Kokko              Kypärämäen koulu
11.03.00            P5         190  Aaro Kämäräinen         Keljonkankaan koulu
11.03.20            P5         191  Kalle Saareke           Keski-Palokka
11.03.40            P5         192  Antti Härkönen          Huhtasuon koulu
11.04.00            P5         193  Juho Puoliväli          Kortepohja
11.04.20            P5         194  Aaro Lehtola            Keltinmäki
11.04.40            P5         195  Sauli Kovanen           Huhtasuon koulu
11.05.00            P5         196  Jasper Sipilä           Vaajakosken koulu
11.05.20            P5         197  Juuso Tapanila          Puuppolan koulu
11.05.40            P5         198  Naattan Paukkunen       Keljonkankaan koulu
11.06.00            P5         199  Aatu Knuuti             Jokelan koulu
11.06.20            P5         200  Liinus Peltokangas      Tikkakosken koulu
11.06.40            P5         201  Tommi Sivill            Vaajakosken koulu
11.07.00            P5         202  Atte Hakkarainen        Halssila
11.07.20            P5         203  Viljami Poikonen        Tikkakosken koulu
11.07.40            P5         204  Samuli Mikkola          Palokka
11.08.00            P5         205  Elja Asikainen          Vaajakummun koulu
11.08.20            P5         206  Arttu Laitinen          Keski-Palokka
11.08.40            P5         207  Kalle Tossavainen       Tikkakosken koulu
11.09.00            P5         208  Lauri Lakanen           Kypärämäen koulu
11.09.20            P5         209  Niko Ojanen             Lohikosken koulu
11.09.40            P5         210  Matti Laiho             Kypärämäen koulu
11.10.00            P5         211  Verneri Polas           Vaajakosken koulu
11.10.20            P5         212  Heikki Ahola            Keski-Palokka
11.10.40            P5         213  Juhana Seppänen         Mankolan koulu
11.11.00            P5         214  Konsta Vuorela          Keljonkankaan koulu
11.11.20            P5         215  Paavo Pirinen           Tikka
11.11.40            P5         216  Oskari Ylikärppä        Halssila
11.12.00            P5         217  Sisu Silvennoinen       Norssi
11.12.20            P5         218  Jaakko Jääskeläinen     Halssila
11.12.40            P5         219  Joel Elijoki            Huhtasuon koulu
11.13.00            P5         220  Santtu Rönkä            Keltinmäki
11.13.20            P5         221  Konsta Salminen         Kortepohja
Sarjaluettelo

T6 Tytöt 6. lk 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.14.40            T6         225  Ilona Eronen            Tikka
11.15.00            T6         226  Viena Humalajoki        Halssila
11.15.20            T6         227  Lumi Pekkarinen         Kuokkalan koulu
11.15.40            T6         228  Ella Hietala            Tikkakosken koulu
11.16.00            T6         229  Hilma Pääkkönen         Keljonkankaan koulu
11.16.20            T6         230  Anni Kaipio             Kuokkalan koulu
11.16.40            T6         231  Iiris Mihari            Tikka
11.17.00            T6         232  Venla Saari             Halssila
11.17.20            T6         233  Hilma Kunttu            Keljonkankaan koulu
11.17.40            T6         234  Meri Mänty              Jokelan koulu
11.18.00            T6         235  Krista Kämppi           Keljonkankaan koulu
11.18.20            T6         236  Lia Borbèrly            Vaajakummun koulu
11.18.40            T6         237  Vilma Vasko             Tikka
11.19.00            T6         238  Alisa Kärkkäinen        Kuokkalan koulu
Sarjaluettelo

P6 Pojat 6. lk 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.20.20            P6         242  Oskari Mikkola          Palokka
11.20.40            P6         243  Konsta Tonteri          Halssila
11.21.00            P6         244  Jonatan Tiilikainen     Jokelan koulu
11.21.20            P6         245  Eeli Keränen            Keltinmäki
11.21.40            P6         246  Masi Lohi               Tikka
11.22.00            P6         247  Tuomas Hämäläinen       Jokelan koulu
11.22.20            P6         248  Vilho Piispanen         Halssila
11.22.40            P6         249  Juuso Nykky             Keltinmäki
11.23.00            P6         250  Miiko Tuomala           Kortepohja
11.23.20            P6         251  Kosti Moisio            Lohikosken koulu
11.23.40            P6         252  Sebastian Sauvala       Keltinmäki
11.24.00            P6         253  Veeti Saltevo           Kypärämäen koulu
11.24.20            P6         254  Luukas Kangasniemi      Keski-Palokka
11.24.40            P6         255  Veeti Polas             Vaajakosken koulu
11.25.00            P6         256  Onni Eronen             Tikka
11.25.20            P6         257  Ruben Honko             Vaajakummun koulu
11.25.40            P6         258  Manu Holmila            Kypärämäen koulu
11.26.00            P6         259  Onni Raunio             Kilpinen
11.26.20            P6         260  Henri Hulkko            Kortepohja
11.26.40            P6         261  Antti Sorvari           Jokelan koulu
11.27.00            P6         262  Eemeli Lahtinen         Tikkakosken koulu
11.27.20            P6         263  Niko Pekonen            Vaajakosken koulu
11.27.40            P6         264  Oliver Koskinen         Tikkakosken koulu
11.28.00            P6         265  Antto Heinonen          Palokka
11.28.20            P6         266  Noel Koivu              Lohikosken koulu
11.28.40            P6         267  Tarmo Ässämäki          Keski-Palokka
11.29.00            P6         268  William Fager           Halssila
11.29.20            P6         269  Paulus Siitonen         Tikka
11.29.40            P6         270  Aapo Pesonen            Kortepohja
11.30.00            P6         271  Olli Palviainen         Keski-Palokka
Sarjaluettelo

LV Pystyhiihtäjät, parasarja 1.6 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.31.20            LV         275  Toivo Berg              Huhtasuon koulu
Sarjaluettelo

T7 Tytöt 7. lk 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.35.40            T7         288  Erika Lapinkero         Viitaniemen koulu
11.36.00            T7         289  Minja Kuitunen          Huhtasuon koulu
11.36.20            T7         290  Ellen Immonen           Palokka
11.36.40            T7         291  Cecilia Ek              Viitaniemen koulu
11.37.00            T7         292  Erin Immonen            Huhtasuon koulu
Sarjaluettelo

P7 Pojat 7. lk 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.38.20            P7         296  Ruben Hautakoski        Huhtasuon koulu
11.38.40            P7         297  Vilho Tikkanen          Palokka
11.39.00            P7         298  Mikael Himanen          Huhtasuon koulu
11.39.20            P7         299  Nuutti Essel            Palokka
11.39.40            P7         300  Richard Lindgren        Huhtasuon koulu
11.40.00            P7         301  Johannes Anttila        Korpilahden koulu
11.40.20            P7         302  Tuomas Pietarila        Tikkakosken koulu
11.40.40            P7         303  Topi Hakkarainen        Huhtasuon koulu
11.41.00            P7         304  Nikita Semach           Palokka
11.41.20            P7         305  Verner Böhm             Kuokkalan koulu
11.41.40            P7         306  Frans Hirvonen          Huhtasuon koulu
11.42.00            P7         307  Eliel Aho               Tikkakosken koulu
Sarjaluettelo

T8-9 Tytöt 8-9. lk 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.43.20            T8-9       311  Siiri Tossavainen       Tikkakosken koulu
11.43.40            T8-9       312  Varpu Heinonen          Palokka
11.44.00            T8-9       313  Pauliina Pirinen        Kilpinen
11.44.20            T8-9       314  Siiri Rasimus           Huhtasuon koulu
Sarjaluettelo

P8-9 Pojat 8-9. lk 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.45.40            P8-9       318  Pyry Heinonen           Kuokkalan koulu
11.46.00            P8-9       319  Eetu Naukkarinen        Palokka
11.46.20            P8-9       320  Roope Mäkinen           Tikkakosken koulu
11.46.40            P8-9       321  Joonas Tapanila         Palokka
11.47.00            P8-9       322  Leo Schuurman           Viitaniemen koulu
11.47.20            P8-9       323  Manu Partanen           Palokka
11.47.40            P8-9       324  Lauri Pulkkinen         Huhtasuon koulu
11.48.00            P8-9       325  Jasper Varonen          Palokka
11.48.20            P8-9       326  Niklas Lahti            Huhtasuon koulu
11.48.40            P8-9       327  Daniel Lahtinen         Tikkakosken koulu
11.49.00            P8-9       328  Jani Huuskonen          Huhtasuon koulu
11.49.20            P8-9       329  Frans Böhm              Kuokkalan koulu
Sarjaluettelo