Seuran hiihtäjillä hyviä suorituksia Inarin SM-kisoissa

Seuran hiihtäjillä hyviä suorituksia Inarin SM-kisoissa

Ski Jyväskylän hiihtäjät ylsivät hyviin suorituksiin 31.3.-2.4. hiihdetyissä Inarin SM-hiihdoissa. Miesten 4x10km viestissä Olli jarva, Sami Lähdemäki, Joni Mustonen ja Misa Tuomala toivat seuralle kaikkien aikojen parhaan viestisijoituksen oltuaan sijalla 10.

Myös yksilömatkoilla nähtiin Ski Jyväskylän hiihtäjiltä vahvaa tekemistä. Heti kisojen avauspäivänä perjantaina perinteisen 10km:llä Sami Lähdemäki hiihti hyvän suorituksen ollen 12. lopputuloksissa. Sunnuntaina vapaalla hiihdetyillä pitkillä matkoilla tuli sekä naisten että miesten matkoilla sijoitukset 10 parhaan joukkoon. Naisten 30km matkalla Sini Alusniemi oli 6. ja miesten 50km:llä Joni Mustonen hienosti 9.

Close Menu