Tiedote syksyn harjoituksista

Uudistamme keskiviikon ja torstain harjoituksia sisältöjen ja toteutustavan osalta.

Keskiviikon harjoitukset toteutetaan tasoryhmittäin ja sisällöllisesti painotetaan taito- ja tekniikkaharjoittelua. 

Torstain harjoitukset toteutetaan yhteisharjoituksena kaikkien ryhmien kesken kestävyyspainotuksella. Torstaina mukana on useita ohjaajia ja urheilijat jakautuvat maastoon etenemisvauhtinsa mukaan. Tavoitteena on että jokainen saa mahdollisuuden harjoitella ja haastaa itseään kuntonsa mukaan. Torstain harjoitukset ovat avoimet kaikille seuran jäsenille.

Lisäksi perinteiset lauantaisauvarinteet tekevät paluun. Joka lauantai klo 10.00 kokoontuminen Laajarin eturinteen edessä ja siitä rinteeseen nousemaan haluamallaan vauhdilla, haluamansa määrän nousuja. Lauantain sauvarinteet on avoimia aivan kaikille, myös seuran ulkopuolisille.

Seuran yhteisharjoitukset järjestetään syksyllä 2022 siis seuraavalla viikkoaikataululla:

Ke klo 17.30 – 19.00 Yhteisharjoitus tasoryhmittäin, taito- ja tekniikkapainotus
To klo 17.30 – 19.00 Yhteisharjoitus yhdessä, kestävyyspainotus, jokaiselle mahdollisuus harjoitella ja haastaa itseään kuntonsa mukaan

La klo 10.00 – > Lauantaisauvarinne, kaikille avoin, myös seuran ulkopuoliset tervetulleita

Close Menu