Ski Jyväskylällä takana menestyksekäs kesä, edessä lupaava talvi!

Ski Jyväskylän kesäkausi on ollut menestyksekäs!

Rullahiihdon SM-kisoissa nähtiin monia hyviä sijoituksia, joista kirkkaimpana Sanni Räisäsen N18-sarjan SM-kulta! Kaikki seuran hienot tulokset voi löytää täältä

Veteraanien SM-kisoista SM-kultaa Jari Joutsenelle ja pronssia vapaalla tyylillä sarjassa M35. Anne Virtanen hiihti SM-hopealle N45-sarjassa, matka 9km perinteisellä tyylillä. Mitalin syrjässä oli myös Jarkko Kauppinen sijalla 4. M45-sarjassa. Osallistujamäärältään suurin sarja oli M55-sarja, jossa Petri Ahonen 16.

Myös ampumajuoksun osalta seuralle tuli menestystä, kun seuran hiihtäjä Kasperi Savolainen voitti Niskanen Cup- kokonaiskilpailun!

Menestystä saatiin myös Jyväsjärvi- soudussa, jossa  Ski Jyväskylän kuuden vuoden voittoputki sai jatkoa!

Kesän harjoittelun sekä tulosten perusteella voimme odottaa myös menestyksekästä talvikautta! Lunta odotellaan jo kiivaasti, jotta harjoittelu tulevan kauden kisoihin voi alkaa myös ladulla. Nuorten osalta SM-kisat alkavat kotikisoilla 2.-3.1. Laajavuoressa!

Close Menu