Osallistu seuran järjestämiin virtuaalisiin Korona-hiihtoihin!

Seuran kohdatessa taloudellisia haasteita kaksien suurien kisojen peruuntuessa tänä talvena, olemme järjestämässä täysin uudenlaiset kisat, joihin voivat osallistua niin kilpa- kuin harrastehiihtäjät, penkkiurheilijat sekä huoltajat. Koronatartuntaa ei nimestä huolimatta tarvitse kisoissa pelätä, vaan jokainen voi osallistua vaikka omalta kotisohvalta.

Osallistumalla virtuaalisiin Korona-hiihtoihin tuet Ski Jyväskylää, ja mahdollistat laadukkaan hiihtotoiminnan ja oikeiden hiihtokisojen järjestämisen myös tulevaisuudessa. Voit itse määritellä kisaamasi matkan, jonka mukaan maksat seuran tukemiseen kohdistuvan osallistumismaksun. Lisätietoa ja ilmoittautuminen virtuaalisiin Korona-hiihtoihin: https://docs.google.com/…/1FkCOfKpFNvTj3mT5NGxW9yA45VPecCv…/

Jyvsäkylä Ski Marathon tältä talvelta peruuntui, mutta järjestäjät toivovat uutta massahiihtotapahtumaa Korona-hiihdoista! Pidetään itsemme terveinä ja positiivisina!

Close Menu