Salomon seuran tukijaksi

Olemme saaneet toimintaamme uuden yhteistyökumppanin ja aloitamme tulevalla kaudella yhteistyön Salomonin kanssa. Salomon-yhteistyö pitää sisällään laajan valikoiman Salomonin suksia.

Sukset ovat tarkoitettu junioreiden käytettäväksi yhteisissä harjoituksissa ja tarvittaessa myös kilpailuissa. Tulemme ilmoittamaan erikseen harjoitukset missä suksia on saatavilla, sekä vastuuhenkilöt, jotka huolehtivat suksien huollosta ja mahdollisesta lainauksesta kilpailuihin.

 ”Olemme erittäin innoissamme Salomonilla, että pääsemme aloittamaan yhteistyön ja tukemaan hienoa juniorityötä tekevää Ski Jyväskylää Salomonin suksilla sekä tukemaan seuran junioreita laadukkailla suksilla. Haluamme yhteistyön kautta tarjota seuran nuorille  hiihtäjille kilpailukykyiset välineet jos vaikka omasta suksivalikoimasta ei löydy optimaalista suksea, tällöin juniori voi lainata harjoituksissa tai kilpailuissa näitä Salomonin suksia, kertoo Amer Sport Suomelta Jonne Eskola.”

Close Menu