Ski Jyväskylä kansalliset 31.1.2021

L Ä H T Ö L I S T A

© Ski Jyväskylä

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; N65; M75; M14; N16; M16; N35
; N45; N55; N18; N20; M55; M65; NYL; M18; M35; M45; MYL


N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.03.00  60252220  N8           1  Emilia Ekonoja          Ski Jyväskylä
10.03.30  60412806  N8           2  Eerika Hokajärvi        Viitasaaren Viesti
10.04.00  40467642  N8           3  Valpuri Heikkinen       Ski Jyväskylä
10.04.30  60261063  N8           4  Vilma Vanhamäki         Lahden Hiihtoseura
10.05.00  60501367  N8           5  Elsi Luoto              Ski Jyväskylä
10.05.30  60352317  N8           6  Sini Gagnon             Ski Jyväskylä
10.06.00  60466708  N8           7  Meeri Järvinen          Ski Jyväskylä
10.06.30  60501706  N8           8  Nelli Mäkinen           Ski Jyväskylä
10.07.00  60447419  N8           9  Annina Kauhanen         Mikkelin Hiihtäjät
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.08.00  60497479  M8          10  Topias Rönkkö           Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.09.00  60400718  N10         11  Viivi Jarva             Ski Jyväskylä
10.09.30  40454197  N10         12  Julia Sköld             Nakkilan Vire
10.10.00  60171638  N10         13  Isla-Riina Norrbacka    Asikkalan Raikas
10.10.30  60253045  N10         14  Saara Järvinen          Ski Jyväskylä
10.11.00  60171637  N10         15  Iira-Nella Norrbacka    Asikkalan Raikas
10.11.30  60293813  N10         16  Hilla Ruokostenpohja    Ski Jyväskylä
10.12.00  10003817  N10         17  Pinja Vienola           JyväskHS
10.12.30  40382780  N10         18  Aada Suutari            Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.13.30  40408183  M10         19  Topias Karjaluoto       Ski Jyväskylä
10.14.00  60282241  M10         20  Taavetti Tossavainen    Äänekosken Huima
10.14.30  60352315  M10         21  Eljas Gagnon            Ski Jyväskylä
10.15.00  60172499  M10         22  Aatu Kauhanen           Mikkelin Hiihtäjät
10.15.30  60178927  M10         23  Nuutti Hietala          Ski Jyväskylä
10.16.00  40395242  M10         24  Elias Tiisanoja         Keuruun Kisailijat
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.17.00  60414735  N12         25  Lumi Juuti              Ski Jyväskylä
10.17.30  60245227  N12         26  Fanni Jokela            Kaipolan Vire
10.18.00  60147200  N12         27  Julia Puranen           Ski Jyväskylä
10.18.30  40465378  N12         28  Siiri Kauppinen         SiilHS
10.19.00  10003817  N12         29  Venla Vienola           JyväskHS
10.19.30  40406634  N12         30  Jonna Kolari            Valkealan Kajo
10.20.00  40401474  N12         31  Jenny Sköld             Nakkilan Vire
10.20.30  40467631  N12         32  Ida Hänninen            Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.21.30  60124774  M12         33  Aarne Luoto             Ski Jyväskylä
10.22.00  60153225  M12         34  Eelis Koskinen          HollUrh-46
10.22.30  60177170  M12         35  Kasper Ekonoja          Ski Jyväskylä
10.23.00  60170562  M12         36  Väinö Kurttila          Utajärven Urheilijat
10.23.30  40408181  M12         37  Herkko Heikkinen        Ski Jyväskylä
10.24.00  60169312  M12        200  Miska Hokajärvi         Viitasaaren Viesti
10.24.30  40412343  M12         39  Milo Äyrämö             Ski Jyväskylä
10.25.00  60303356  M12         40  Aleksi Lehtonen         Ski Jyväskylä
10.25.30  60172894  M12         41  Elmeri Lång             Puijon Hiihtoseura
10.26.00  40381925  M12         42  Eemeli Suutari          Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.27.00  60283987  N14         43  Noora Torkkola          Ski Jyväskylä
10.27.30  40447980  N14         44  Iida Palviainen         Lahden Hiihtoseura
10.28.00  60016617  N14         45  Emma Lång               Puijon Hiihtoseura
10.28.30  40406638  N14         46  Jenna Kolari            Valkealan Kajo
10.29.00  40449468  N14         47  Emma Riihilahti         HollUrh-46
10.29.30  40211022  N14         48  Maija Vuori             Nakkilan Vire
10.30.00  40465376  N14         49  Moona Kauppinen         SiilHS
10.30.30  40202716  N14         50  Aino Aarnio             Kangasalan Kisa
10.31.00  40483155  N14         51  Aini Soanvaara          Ski Jyväskylä
10.31.30  40284605  N14         52  Hetaliina Karkiainen    Keuruun Kisailijat
10.32.00  60261068  N14         53  Saimi Paaso-Rantala     Lahden Hiihtoseura
10.32.30  40392587  N14         54  Olivia Puranen          Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N65 Naiset 65 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.33.30  40395105  N65         55  Sinikka Salo            Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.34.30  27590328  M75         56  Alpo Virtanen           HyvinkäänHS
10.35.00  60165279  M75         57  Pekka Hietanen          Joutsan Pommi
10.35.30  40395104  M75         58  Reijo Kauppila          Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.38.30  40281359  M14         59  Lauri Huhtanen          Ski Jyväskylä
10.39.00  40356615  M14         60  Kalle Tossavainen       Äänekosken Huima
10.39.30  40366536  M14         61  Vilho Hietala           Ski Jyväskylä
10.40.00  40347454  M14         62  Paavo Ukkonen           Kangasniemen Kalske
10.40.30  40249338  M14         63  Konsta Salminen         Ski Jyväskylä
10.41.00  40383587  M14         64  Eetu Vesanen            Kangasniemen Kalske
10.41.30  40411804  M14         65  Aleksi Jalasaho         Äänekosken Huima
10.42.00  60301476  M14         66  Niki Kuhno              Koiviston Kipinä
10.42.30  40211351  M14         67  Juho Koskinen           HollUrh-46
10.43.00  40334793  M14         68  Jaakko Ikonen           Mikkelin Hiihtäjät
10.43.30  40466748  M14         69  Otto Konttinen          Leppävirran Viri
10.44.00  40379216  M14         70  Elias Ruokostenpohja    Ski Jyväskylä
10.44.30  40290060  M14         71  Lauri Sakki             Vehkalahden Veikot
10.45.00  40226463  M14         72  Kasper Kuorinki         Äänekosken Huima
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.46.00  40211021  N16         73  Heini Vuori             Nakkilan Vire
10.46.30  34469808  N16         74  Jenna Rautiala          Pyhäjärven Pohti
10.47.00  60246710  N16         75  Mea Rutanen             Ski Jyväskylä
10.47.30  34580839  N16         76  Emmi Henriksson         Ylöjärven Ryhti
10.48.00  40222874  N16         77  Gisela-Mei Hakkarainen  ÄänekUrh
10.48.30  40163368  N16         78  Veera Tammi             Simon Kiri
10.49.00  40209380  N16         79  Hanna Niskanen          Visa Ski Team Kemi
10.49.30  40163369  N16         80  Ella Tammi              Simon Kiri
10.50.00  40431779  N16         81  Pilvi Pirttimäki        Lahden Hiihtoseura
10.50.30  40270907  N16         82  Helmi Haavisto          Tampereen Pyrintö
10.51.00  40330226  N16         83  Venla Metsänvuori       Lahden Hiihtoseura
10.51.30  40404819  N16         84  Anna Stenroos           Nakkilan Vire
10.52.00  40141489  N16         85  Ada Aarnio              Kangasalan Kisa
10.52.30  40224114  N16         86  Ella Noora Haapalehto   Lempäälän Kisa
10.53.00  40158667  N16         87  Peppi Leppälä           Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.54.00  40289051  M16         88  Paavo Mäntyvaara        Teiskon Urheilijat
10.54.30  40282580  M16         89  Frans Pylkkänen         Keravan Urheilijat
10.55.00  40289053  M16         90  Johannes Alarotu        Teiskon Urheilijat
10.55.30  40231781  M16         91  Aapo Kurttila           Liperin Hiihtoseura
10.56.00  40447981  M16         92  Topi Palviainen         Lahden Hiihtoseura
10.56.30  40147469  M16         93  Leevi Passila           HollUrh-46
10.57.00  40210493  M16         94  Lauri Mattila           Anjalan Liitto
10.57.30  40127643  M16         95  Oliver Suhonen          HollUrh-46
10.58.00  40218308  M16         96  Vilho Stenman           Uuraisten Urheilijat
10.58.30  40142268  M16         97  Roni-Eemil Norrbacka    HollUrh-46
10.59.00  40279365  M16         98  Akseli Pitkänen         Teiskon Urheilijat
10.59.30  40453680  M16         99  Johannes Anttila        Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.03.00  27596856  N35        100  Suvi Karjaluoto         Oulun Kilpa-Veljet
12.03.30  23495508  N35        101  Lotta Tuominen          SeinäjHS
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.04.30  27439340  N45        102  Anne Hyytiäinen         SaarPull
12.05.00  30939989  N45        103  Ulla Yrjölä             Muuramen Urheilijat
12.05.30  60149858  N45        104  Elina Kotamäki          Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo

N55 Naiset 55 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.06.30  27601356  N55        105  Katri Munukka           Ski Jyväskylä
12.07.00  27549984  N55        106  Tuula Rasimus           Ski Jyväskylä
12.07.30  27457393  N55        107  Eila Jussila            Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.10.30  40456125  N18        108  Pauliina Koivuniemi     Tampereen Pyrintö
12.11.00  33791179  N18        109  Siiri Rasimus           Ski Jyväskylä
12.11.30  34529502  N18        110  Ronja Pöyhönen          Kuhmo-Ski
12.12.00  40225317  N18        111  Venla Miettinen         Mikkelin Hiihtäjät
12.12.30  40055651  N18        112  Silja Lamminmäki        Kangasalan Kisa
12.13.00  34557406  N18        113  Krista Manninen         Nakkilan Vire
12.13.30  34396528  N18        114  Eveliina Lindsberg      Nilsiän Nujakka
12.14.00  34055982  N18        115  Ronja Haavisto          Tampereen Pyrintö
12.14.30  40078634  N18        116  Sara Niskanen           Visa Ski Team Kemi
12.15.00  40216986  N18        117  Iina Savolainen         SiilHS
12.15.30  34418037  N18        118  Venla Haataja           Ylöjärven Ryhti
12.16.00  33840059  N18        119  Maija Borén             KontUrh
12.16.30  33652140  N18        120  Aino Pääkkönen          Ski Jyväskylä
12.17.00  40461347  N18        121  Veera Kiljunen          Puumalan Hiihtäjät
12.17.30  40081410  N18        122  Venny Lundberg          Tampereen Pyrintö
12.18.00  60488986  N18        123  Venla Pesonen           Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.19.00  40213430  N20        124  Emmi Kiljunen           Lahden Hiihtoseura
12.19.30  40085952  N20        125  Peppi Salonen           Kaipolan Vire
12.20.00  40126804  N20        126  Siiri Tossavainen       Äänekosken Huima
12.20.30  40047391  N20        127  Aino-Kaisa Taipale      Kouvolan Hiihtoseura
12.21.00  40209689  N20        128  Vilma Tuominen          Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.22.00  27438590  M55        129  Seppo Hurri             Mikkelin Hiihtäjät
12.22.30  27518119  M55        130  Jari Nieminen           Padasjoen Yritys
12.23.00  27489455  M55        131  Jarmo Lautanen          Alajärven Ankkurit
12.23.30  27434390  M55        132  Esko Hänninen           Mikkelin Hiihtäjät
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.24.30  27499584  M65        133  Jouko Laitinen          Pieksämäen Veikot
12.25.00  33794312  M65        134  Ari Kuitunen            Kangasniemen Kalske
12.25.30  27516616  M65        135  Tapio Nieminen          Virtain Urheilijat
12.26.00  28967183  M65        136  Seppo Väisänen          Pieksämäen Veikot
12.26.30  28547024  M65        137  Seppo Laaksonen         Virtain Urheilijat
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.31.30  29000476  NYL        138  Ida Meriläinen          Ski Jyväskylä
12.32.00  27439793  NYL        139  Tiia Huuskonen          Viitasaaren Viesti
12.32.30  28441625  NYL        140  Anni Kainulainen        HämeenlHS
12.33.00  31876397  NYL        141  Ronja Linna             Ski Jyväskylä
12.33.30  32152395  NYL        142  Heidi Lindfors          Vaasan Hiihtäjät
12.34.00  26050801  NYL        143  Kirsti Hietaoja         Ski Jyväskylä
12.34.30  33737858  NYL        144  Katriina Autti          Team Skiers
12.35.00  26999823  NYL        145  Terhi Pollari           HämeenlHS
12.35.30  22987198  NYL        146  Jenni Raivio            Ski Jyväskylä
12.36.00  40141959  NYL        147  Reetta Silvasti         Puijon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.37.00  33034713  M18        148  Santeri Kirjavainen     Puijon Hiihtoseura
12.37.30  33859419  M18        149  Lauri Pulkkinen         Ski Jyväskylä
12.38.00  40168598  M18        150  Nuutti Mäkinen          Puijon Hiihtoseura
12.38.30  40202871  M18        151  Onni Tiira              Tampereen Pyrintö
12.39.00  40168599  M18        152  Niilo Mäkinen           Puijon Hiihtoseura
12.39.30  40148490  M18        153  Frans Böhm              Ski Jyväskylä
12.40.00  40283032  M18        154  Jalmari Bergqvist       Puijon Hiihtoseura
12.40.30  40055648  M18        155  Juho Keskinen           Lempäälän Kisa
12.41.00  33676184  M18        156  Veeti Passila           HollUrh-46
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.42.00  27454778  M35        157  Jari Joutsen            Ski Jyväskylä
12.42.30  40141766  M35        158  Jarmo Kuorinki          Äänekosken Huima
12.43.00  27467794  M35        159  Heikki Karjaluoto       Oulun Kilpa-Veljet
12.43.30  40464509  M35        160  Pertti Pulkkinen        Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.44.30  31910457  M45        161  Timo Salminen           Ski Jyväskylä
12.45.00  27529412  M45        162  Samuli Pigg             Ski Jyväskylä
12.45.30  60097020  M45        163  Jarkko Mannerkivi       Lahden Hiihtoseura
12.46.00  27474046  M45        164  Jarkko Kauppinen        Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.47.00  22516912  MYL        165  Mikko Marjamaa          Ski Jyväskylä
12.47.30  29025600  MYL        166  Elmeri Voutilainen      SiilHS
12.48.00  23895360  MYL        167  Veli-Matti Räsänen      Jämsänkosken Ilves
12.48.30  40140164  MYL        168  Inkki Inola             Skiteam Kuusa
12.49.00  27544581  MYL        169  Jarmo Rissanen          SiilHS
12.49.30  26301602  MYL        170  Henri Jelonen           Jämsänkosken Ilves
12.50.00  30158139  MYL        171  Matti Korhonen          Haapajärven Kiilat
12.50.30  27572401  MYL        172  Olli Tyrväinen          Ski Jyväskylä
12.51.00  31815031  MYL        173  Pyry Mattila            Kouvolan Hiihtoseura
12.51.30  40081228  MYL        174  Ville Soininen          Iisalmen Visa
12.52.00  22706421  MYL        175  Aku Nikander            Jämin Jänne
Sarjaluettelo