Seuran kotileiri 6.-8.9. ja aikuisten ensilumenleiri 3.-9.11.

Kotileiri tulee taas! Syksyn kotileiri järjestetään nuorten SM-kisojen maastoissa Vaajakoskella 6.-8.9.

Leirin alustava ohjelma:
pe 6.9. ilta nopeus-/tekniikkaharjoitus
la 7.9. ap rullahiihtokisa (Lievestuore), ip harjoitus (Vaajakoski). Välissä ruokailu, välinekirppis ja mahd.luentoja tms.
su 8.9. ap pitkä lenkki

Leirille ovat tervetulleita kaikki hiihdosta kiinnostuneet. Osallistujat jaetaan ikätasonsa mukaisiin ryhmiin. Myös huoltajat ovat tervetulleita mukaan! Leirin hinta seuran jäsenille on 15e (jäsenmaksu maksettu 3.9. mennessä), muille 40e (huom. ei sis. osallistumismaksua rullahiihtokilpailuun). Sitovat ilmoittautumiset leirille 31.8. mennessä täällä: https://docs.google.com/forms/d/18hpu5foJ-huYGcvzLk4rr5yIbhLccYR2h7xiJloUOaI

HUOM! Leirin yhteydessä järjestetään myös paljon pyydetty välinekirppis lauantaina 7.9. Vaajakoskella.Aikuisten ensilumenleiri järjestetään Vuokatissa Suomen Cupin jälkeen 3.-9.11. Markon johdolla. Ilmoittautuminen ensilumenleirille täällä: https://docs.google.com/forms/d/1atPLUUenHut0l7QEvBa_7VAmNRklfwl-4Em8–_0xhI

Kesäterveisin
Ski Jyväskylä

Close Menu